Hej, KOLENDA...Z zespołem Kolenda to jest tak, że jest to zespół fajny. Ba, mało tego, jest to także zespół dobry ;). I jeden z naszych ulubionych. A stali bywalcy yass.art.pl zapewne przyzwyczaili się do obietnicy, że więcej o zespole już wkrótce... ;)

Lider zespołu (mam nadzieję, że nie sprowokuje to niesnasek w grupie ;)) - Paweł Kolenda jest autorem muzyki do spektakli teatralnych. Jeden z ostatnich wywołał pewien skandal. Mowa mianowicie o uwspółcześnionej wersji "Konopielki", której zarzucono propagowanie satanizmu...

Zespół ma nagrany naprawdę świetny materiał, tyle, że Paweł zabronił dzielić się nim dopóki płyta oficjalnie nie trafi do dystrybucji. Ciężka sprawa. Zespół można było jednak już usłyszeć tu i ówdzie. Dawno temu, ów materiał ilustrował nocny wywiad z Mikołajem Trzaską w Radiostacji.

Zespół zagrał też rewelacyjny koncert z VooVoo w warszawskiej Proximie. I tamtego wieczoru, moim zdaniem, dobry wujek Wagiel mógł się schować. Z całym szacunkiem. Publiczność, która przyszła na VooVoo, naprawdę licznie zgromadziła się pod sceną, gdzie żywiołowo dawała wyraz swojego uznania dla zespołu prezentującego, bądź co bądź, nieco odmienne podejście do muzyki.

Ech... Całe szczęście, już niedługo płyta będzie dostępna w sprzedaży. [...]


www.yass.art.pl
03.2001